“Emeklilik hakları hayırlı olsun”

“Emeklilik hakları hayırlı olsun”

2023 seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili Aday Adayı Cihan Başaran Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)’ a yönelik yapılan yeni düzenlemelerle ilgili açıklama yaptı.

Yaptığı açıklamada 5 yıldır EYT sorununu dile getirdiğini belirten Cihan Başaran, “EYT’li kardeşlerimiz ile birlikte yaptığımız mücadele, emeklerimizin karşılığını alarak sonuçlandı. EYT’li kardeşlerim emeklilik hakkını kazandı. Emeğimiz EYT’li kardeşlerime hediye olsun” ifadelerini kullandı. 

“Emeğimiz eyt’li kardeşlerime hediye olsun” 

EYT ile ilgili yürüttüğü çalışmaları belirten Cihan Başaran, “5 yıldır EYT’li kardeşlerimiz ile birlikte yaptığımız mücadele, emeklerimizin karşılığını alarak sonuçlandı. EYT’li kardeşlerim emeklilik hakkını kazandı. Emeğimiz EYT’li kardeşlerime hediye olsun. 7 Aralık 2018 de “EYT erken emeklilik değildir. Kaybolan hakların geri istenmesidir” diye söze başlamıştım.  4 Ocak 2019 tarihinde EYT Bolu derneği ve üyeleri ile yaptığımız toplantıda söylediğimiz “ Zaten emekli olacak primleriniz fazlasıyla var. MHP olarak biz bunu biliyoruz ve haklarınızı almanız gerektiğini savunuyoruz. Mağdur olan vatandaşımızın EYT konusunu mutlaka çözüme kavuşturacağız. EYT sorununu çözmek için sözümüz var. Sözümüzün sonuna kadar arkasındayız" demiştim. Bir çok basın açıklamasında üstüne basarak söylemiştim; “ Eyt bizim sözümüz ve mutlaka çözeceğiz ” diye” ifadelerine yer verdi. 

“Aralık ayında meclise getireceğimizi söylemiştim”

Süreç içerisinde EYT Dernekleri ile yaptığı görüşmeleri dile getiren Cihan Başaran, “Sakarya Bolu Düzce EYT Dernekleri Bölge Başkanlığını, 4 Mayıs 2022  Ramazan Bayramını ziyaretinde, üstüne basa basa müjdeyi söylemiştim, hatta dernek başkanlarımızın bu önemli konuyu bütün EYT’lilere duyuralım talebiyle “Canlı Yayında” sizlere seslenmiştim; “EYT konusu, Aralık 2022 meclise gelecek, 2023 de emekli maaşları bağlanacak, EYT konusunu ve Eyt’li kardeşlerimizi seçim malzemesi yaptırmayacağız “ diye. Çok şükür sözümüz yerini buldu ve hedefimize ulaştık. Bolu, Düzce, Sakarya, Eskişehir, İzmir, Ankara EYT dernek başkanlarımı, yönetici ve üyelerini kutluyorum. Buradan özellikle selam ve sevgilerimi iletmek istediğim Bolu, Düzce, Sakarya, Eskişehir, İzmir, Ankara EYT dernek başkanlarımı, yönetici ve üyelerini kutluyorum. Biz bu davaya inandık ve gerçekleşmesi için çaba sarf ettik. EYT’lilerin sesini Ankara’ya taşıdık. Değerli başkanlarım ve Eyt’li kardeşlerim bana inandığınız ve desteklediğiniz için sizlere minnettarım. Bize inandınız ve bizimle birlikte sabırla kapıları zorladınız, emeğinize teşekkür ederim, sabrınıza teşekkür ederim. Yaklaşık 2,5 milyon EYT'li kardeşimin emeklilik hakkına kavuşması için çok yol yürüdük, kapılar çaldık, kanun çalışmalarında sesiniz olmaya gayret ettik, bizim emeklerimiz Eyt’li kardeşlerimize feda olsun, her birine hayırlı olsun, Allah uzun ömürlü emeklilik yaşamayı nasip eylesin, her biri çok değerli EYT'li kardeşlerime selam olsun” dedi. 

“Birliğimiz ve çalışmalarımız aylık bağlanma oranları ile devam edecek”

Çalışmalarının devam edeceğini belirten Cihan Başran, “EYT’li Dernek Başkanlarım ve kardeşlerimle birlikte yapacağımız verimli çalışmalar, kardeşliğimiz ve birliğimiz bundan sonra da devam edecek. Birliğimiz ve Çalışmalarımız Aylık Bağlanma Oranları ile Devam Edecek. Bu konuda kanun teklifi çalışmalarımızı Eyt’li kardeşlerimizle paylaşmıştım. Cihan Başaran kardeşleri bundan sonra da her konuda yanlarında olacaktır” ifadelerine yer verdi. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
29ARA2022