HEM ÜRETİYORLAR HEMDE TEDAVİ OLUYORLAR

HEM ÜRETİYORLAR HEMDE TEDAVİ OLUYORLAR

İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında İzzet Baysal Caddesinde açılan stantlar vatandaşlardan büyük ilgi gördü.  Vatandaşların en fazla ilgi gösterdiği stantların başında Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nin açmış olduğu stant geldi. 

Hastanede tedavi gören hastaların ürettikleri birbirinden güzel ve sanatsal ürünlerin sergilendiği stantta yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren  Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hülya Ensari amaçlarının hastaların üreterek ve meşgul olarak ruhsal hastalıklardan kurtulmalarını sağlamak olduğunu belirtti. 

TEDAVİLERİNDE BÜYÜK ROL OYNUYOR

Hastaların tekrar topluma kazandırılmaları adına rehabilitasyon çalışmalarının önemine vurgu yapan Doç. Dr. Hülya Ensari ; “İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı Hastanesinin Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve ANATEM birimlerinin yapmış olduğu rehabilitasyon çalışmalarıyla burada yer alıyoruz. Biz hastanede yataklı birimlerde her ne kadar ağır ruhsal sorunu olan bireylere yönelik tedavi uyguluyor olsak da, tedavi yöntemlerimizden bir tanesi de, rehabilitasyon hizmetleridir. Burada kişilerin boş kalmamasını ve gün boyunca almakta oldukları ilaç tedavisi ve psikoterapi, grup terapisinin dışında rehabilitasyon çalışmalarıyla kişilerin iyileşmelerine ve topluma yeniden kazandırılmasına çalışıyoruz. Satanımızda da bu tedavi sonucunda Halk Eğitim Merkezinden gelen usta öğreticiler, rehabilitasyondan sorumlu hemşirelerle birlikte yatan hastalarımızın yapmış oldukları rehabilitasyon ürünlerini sergiliyoruz.  Bizim diğer birimlerdeki yataklı hizmetlerden farkımız; kişilerin bütün gün yatakta olmasını asla istemiyoruz. Gördükleri ilaç veya psikoterapi tedavisinin dışında meşguliyet tedavisi adı altında uyguladığımız rehabilitasyon çalışmalarıyla hastalarımızın boş kalmalarının önüne geçip onların tüm gün bir şeyler üreterek, meşgul olmalarını ve ruhsal sıkıntılardan uzaklaşmalarını sağlıyoruz” ifadelerine yer verdi.    

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
3HAZ2023