İNCE STARTI BOLU'DAN VERDİ

İNCE STARTI BOLU'DAN VERDİ

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim startını Bolu’dan verdi. Bolu’da Köroğlu anıtının önünde basın açıklaması yapan İnce, vatandaşlara seslendi.

Haber: Semanur Kurtman

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yaptığı basın açıklamasında uzun yıllardır meydanlarda konuşma yaptığını ve ilk kez bu kadar çok gençle bir araya geldiğini söyledi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise Muharrem İncenin mitingini Belediye binası camından izledi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İLELEBET PAYİDAR KALACAĞINI DÜŞÜNEMEDİ”

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce iktidarı sert sözlerle eleştirdi; “Çocuğuna harçlık veremeyenleri, iktidardan bıkanları, muhalefete kızanları davet ediyorum. Umut arayanları özgürlük isteyenleri kirasını ödeyemeyenleri, siftahsız dükkân kapatanları, maaşıyla geçinemeyen emeklileri davet ediyorum. Bu kadar yıldır siyasetçiyim sayısız kez meydanlarda oldum. İlk kez bu kadar genç görüyorum. Bu ülkenin kaderini gençlerle değiştireceğiz. Buna inanıyorum, siz bir tanesiniz. Memleketimin güzel evlatları, güzel kız çocuklarım, güzel delikanlılar hep birlikte yapacağız. 21 yıllık iktidar yıldır hiçbir sorunumuzu çözemedi. Ekonomiyi düzeltemedi. Sokaklar Suriyeli dolu, tarım bitti, eğitim çöktü. Merkez bankasının rezervleri tükendi. Her yanımız borç, biber yüz TL oldu. Soğan ise 30 TL oldu. Türkiye’yi kutuplaştırdı, liyakatı bitirdi. Kimse konuşamaz oldu. Depremle ilgili hazırlıkları geç yaptı. Ormanlarımız cayır cayır yanarken o lüks uçaklarıyla gezdi. Yolsuzluk, yoksulluk yasaklara yüzsüzlüğü ekledi. Şeffaflığı hesap vermeyi yok etti. Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar kalacağını düşünemedi. Bilimin önemini kavrayamadı. Sınırlarımız kevgire döndürdü” dedi. 

“ÇOCUKLARINIZA İŞ BULACAĞIM”

 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı seçilirse yapacağı çalışmaları dile getiren İnce; “Eğer 14 Mayıs akşamı bu kardeşinize yetki verirseniz bakın neler yapacağım onu anlatayım. Esad’la masaya oturacağım. Şam’a büyük elçi atayacağım. Uluslararası güvence vererek Suriyelileri güle güle memleketlerine göndereceğim. Sizin evlatlarınız benimde evlatlarım, bu memleketin bütün çocukları öğretmen Muharrem İncenin evladıdır. Bu ülkede tarımı ayağa kaldıracağım. Çocuklarınıza ucuz et yedireceğim, ucuz süt içireceğim. Yumurta, peynir, balık yedireceğim. Çocuklarınız düzgün beslenecekler bunu unutmayın. Çocuklarınız iyi okullarda okutacağım. En iyi okul en yakın okuldur. Devlet okullarının niteliğini arttıracağım. Özel okullara para vermek zorunda kalmayacaksınız. Bunu yapacağım. Pazar günü Cumhurbaşkanı seçildiğimde Pazartesi ve Salı günü hemen yabancıya konut satışını yasaklayacağım. Geçen sene yabancıya yüz bin konut satıldı. Bunu yasaklayacağım çünkü yabancıya konut satışını yasaklamazsan kiralar daha da yükselecek. Kiraları düşürmenin yolarından birisi budur. Çocuklarınız üniversiteye gittiğinde sizin çocuklarınız tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim. Bu ülkenin bütün öğrencileri 2 kişilik odalarda kalacak. Söz veriyorum. Çocuklarınıza iş bulacağım. Bir kararname ile Türkiye’de üretilen araçların ÖTV’si aracın fiyatının yüzde ellisini geçemeyecek, bunu da böyle çözeceğiz. Türkiye’nin milli gelirinin yüzde ikisini tarımı desteklemeye ayıracağım. Öğretmenlere sesleniyorum. 14 Mayıs’tan Eylül’ kadar yüz bin yeni öğretmen atayacağım. Doktorlara sesleniyorum, benim güzel evlatlarım sakın yurt dışına gitmeyin. Aman çocuklar bakın yaşlanıyoruz bizi kim tedavi edecek. Siz bizim gözbebeğimizsiniz, Türkiye’ye geri gelin. Cumhurbaşkanı seçildiğimde rektörleri ben atamayacağım. Rektörleri üniversite bileşenleri seçecek. Üniversite öğrencileri burslarınız söylüyorum, burslarınız asgari ücretin yarısı olacak. Allah nasip ederse millette beni seçerse Marmaris de ki yazlık sarayı engelli çocuklara tahsis edeceğim. 12 bin üstün zekalı çocuğu öğretmen Cumhurbaşkanı aday olarak ziyan etmeyeceğim. Liyakatı getireceğim, herkes yargıya güvenecek. İşinin ehli insanları atayacağım. Türkiye’yi üç yüz akıllı insanla yöneteceğim. Sağcı solcu demeden sadece ehliyetli mi değil mi buna bakacağım. Türkiye’yi 3a ile yöneteceğim. Akıl, adalet ve ahlakla yöneteceğim. 3b ile yöneteceğim. Önce barışacağız sonra büyüyeceğiz en son da adil bölüşeceğiz. 3h ile yöneteceğim. Huzur, hukuk ve hakkaniyetle yöneteceğim” ifadelerini kullandı. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1 yorum yapılmış

  • Bolulu (9 Nisan 2023 - 21:10)
    Söylemler çok güzel.
9NİS2023