İZZET BAYSAL'IN İZİNDE ‘SOLMAZ BAYSAL'

2022 yılı İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün sahibi, Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen ödül töreninde açıklandı. Sosyal Sorumluluk Ödülü, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın eşi hayırsever Solmaz Baysal’a verildi. 

Haber: Esra Ayden

İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törene Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Bolu Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Özalp, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Haluk Saygılı, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Sivil Toplum Örgütü Başkanları ve Kurum Müdürleri katıldı.

TÜRK HALK MÜZİĞİ DİNLETİSİ İLE BAŞLADI

Program başlangıcında BAİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Müziği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Can Doğan ile Türk Halk Müziği Korosu sahneye çıkarak türküler seslendirdi.

TÜRKER ATEŞ ÖDÜL SAHİBİNİ AÇIKLADI

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş “Her birimize örnek olan hayırseverliğinin yanı sıra İzzet Babamız, hepimize örnek olması gereken bir iş insanıydı. Bu hikayeyi ülkesi için üreten, bir bacayı tüttürmek için verdiği o büyük mücadeleyi hatırlatmak isterim. Çünkü İzzet Baysal Vakfı bugün ilimize 146 tane eser kazandırmıştır. İzzet Baysal’ın bu başarılı girişimcilik hikayesi, yılmadan verdiği mücadelenin bir sonucudur. Çok değerli büyüğümüz Ahmet Baysal tarafından derlenen bilgi ve belgeler, İzzet Baysal’ın verdiği o mücadeleyi anlayabilmemiz noktasında bize ışık tutmuştur” sözlerinin ardından konuşmasının sonunda 2022 yılının İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü sahibini açıklarken, “Ahmet Baysal’ın her mücadelesinde, onun her zaman yanında; en büyük dayanağı, desteği ve güç kaynağı olan, elini hiçbir zaman bırakmayan, en az kendisi kadar hayırsever, en az kendisi kadar duyarlı, can yoldaşı, hayat arkadaşı, değerli büyüğümüz Solmaz Baysal’dır. Kendilerini kutluyoruz, sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz” ifadelerini kullandı.

İZZET BAYSAL’IN İZİNDE

2022 yılı İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün sahibi Solmaz Baysal'ın hayat hikayesinin takdim edilmesinin ardından konuşmasını yapmak üzere İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal sahneye davet edildi. Ahmet Baysal konuşmasında İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün, İzzet Baysal’ın izinden gidenlere verildiğini belirterek Solmaz Baysal ile İzzet Baysal’ın samimiyetinden bahsetti. Ahmet Baysal “İzzet Baysal çok ince ruhlu bir insandı ve Solmaz’ı çok severdi. Bunu ben kalben biliyorum” dedi.

“HAYIR İŞİ NASİP İŞİDİR”

Ardından kürsüye çıkan BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı konuşmasında “Baysal ailesinin tüm fertleri, evlatlarından gelinlerine kadar hepsi bu duygu ile, bu hayır ile bezenmişler ve bu şekilde devam ediyor. Hayır işi, parası olanın yapacağı bir iş değildir. Hayır işi nasip işidir. Allah nasip edecek ki yapacaksınız. Bu noktada Baysal ailesi şanslı bir aile, bunu görmek lazım. Çünkü yalnız mallarını değil, hayatlarını da vakfetmişler. Bunun için örnek olan kişiyi, İzzet Baysal’ı alkışlamak lazım” diyerek ödül sahibi Solmaz Baysal’ı da tebrik etti.

ŞÜKRAN GÜNLERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Program sonunda konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz İzzet Baysal Şükran Günleri’nin hazırlığında emeği geçenlere teşekkür ederek Kent Konseyi adına Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş’e plaket verdi.

Solmaz Baysal'a 2022 yılı İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nün verilmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafının çekilmesi ile program sona erdi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
13MAY2022