MATEMATİĞİ SEVDİRMEK İSTİYORLAR

MATEMATİĞİ SEVDİRMEK İSTİYORLAR

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tübitak işbirliğinde yürütülen matematik seferberliği kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Matematiği Seviyorum” projesi başlatıldı.

Matematiği seviyorum projesi kapsamında İlimizdeki öğretmenler bir araya gelerek eğlenceli matematik eğitimi için dijital oyunlar tasarladı. 

HİZMET İÇİ EĞİTİMLER VERİLDİ

Matematik öğretmenlerinin mesleki gelişimlerini artırmaya yönelik hizmet içi eğitimler verildi. Öğretmenlerin STEAM senaryoları ve simülasyonlarla matematik eğitimi verme konusunda yetkinliklerini artırmaya yönelik çevrim içi ve yüz yüze eğitimler gerçekleştirildi.

BİLGİLENDİRMEK AMAÇLANIYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün iki ayda bir yayınladığı Çalıkuşu dergisi matematik özel sayısı olarak yayımlandı. 22 öğretmenin birlikte hazırladığı bu özel sayı 3 aylık bir çalışmanın ürünü olarak belirtildi. Dergideki yazılarla okuyucuların dikkatini matematiğe çekmek ve onları bilgilendirmek amaçlanıyor. Çalıkuşu dergisinde; matematik kaygısı, okul öncesi dönemde matematik, oyunlarla matematik öğretimi ve bu alandaki yeni ölçme ve değerlendirme yaklaşımları işlendi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
5OCA2023