MUSTAFA DEVERENLİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN SAHAYA İNDİ

MUSTAFA DEVERENLİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN SAHAYA İNDİ

Ak Parti Genel Merkezinde 2024 Yerel Seçimleri için hummalı çalışmalar devam ederken İlimizde de Bolu Belediye Başkan aday adayları yavaş yavaş sahaya inmeye başladı. 

İlimizde Ak Parti’de Bolu Belediye Başkan adaylığı için zorlu bir yarışının yaşanacağı tahmin edilirken, aday adayı olarak sahaya inen ilk isim Mustafa Deverenli oldu. 

İLK İSİM DEVERENLİ OLDU 

Sakarya Büyük Şehir Belediyesinde Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı olarak görev yapan ve belediyecilikte iyi bir tecrübeye sahip olan Mustafa Deverenli Bolu Belediye Başkan aday adaylığı için çalışmalara başladı. Ak Parti’de 2024 yerel seçimleri öncesi Bolu Belediye Başkan aday adaylığı için sahaya inen ilk isim olan Mustafa Deverenli, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarla bir araya gelerek istişare görüşmelerine ağırlık veriyor. 

MUSTAFA DEVERENLİ KİMDİR?

1969 yılında Bolu ili Kıbrıscık İlçesinde doğdum. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimimi bu ilçede tamamladıktan sonra 1986 yılında  Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Tapu ve Kadastro bölümüne başladım.1988 yılında bu  bölümden bölüm birincisi olarak mezun oldum.1988-1990 yılları arasında Boluda özel bir harita mühendislik bürosunda çalıştım.1990 yılında İTÜ Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliğine başladım ve 1993 yılında bu bölümden bölüm birincisi olarak mezun oldum. Yine aynı sene  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün açmış olduğu mühendis alımı sınavını kazanarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde çalışmaya başladım. Genel müdürlüğün özellikle otomasyon, GPS aletlerinin kullanımı, yazılım ve veri yönetimi, elektronik ölçü aletlerinin kalibrasyonu gibi projelerinde aktif olarak çalıştım.

1998 yılında evlilik ve eş durumu nedeniyle Bolu Kadastro Müdürlüğüne atanarak burada çalışmaya başladım. Bu müdürlükte özellikle Seben ve Kıbrıscık ilçeleri ile Çankırı ili Bayramören ilçesi, Atkaracalar ilçesinin köylerinde kadastro çalışması yaptım.12 Kasım 1999 depremi nedeniyle 1999-2004 yılları arasında bu müdürlükte müdür vekilliği yaparak depremden dolayı ildeki çadırkentlerin kurulması, hak sahipliği çalışmaları, kalıcı konutların yer seçimi çalışmalarında aktif olarak görev aldım.

2009 yılında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu LİHKAB (Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik)sınavını kazanarak Sakarya ilinde şahsıma ait LİHKAB bürosu açtım.2014 yılının temmuz ayına kadar bu faaliyeti yürüttüm.

2014 yılının temmuz ayında Adapazarı  Belediye başkanımızın teklifi  üzerine Adapazarı Belediyesinde teknik işlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak göreve başladım ve memurluk hayatıma geri döndüm. Belediyede çalıştığım 2018 yılına kadar çalışma arkadaşlarımızla beraber birçok teknolojik değişiklik ve iyileştirme projesinde yöneticilik yaptım.

2018 yılında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına daire başkanı unvanı ile geçiş yaptım. 2021 yılı başına kadar buradaki şehir planlama, harita ve kamulaştırma, emlak yönetimi, imar ve şehircilikle kentsel dönüşüm uygulamaları gibi çalışmalara imza attım.2021 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkanlığımızda ‘’Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığının’’ kurulması üzerine daire başkanı olarak halen burada aktif olarak görevimi yürütmekteyim. 

3402 sayılı Kadastro Kanunu,3194 sayılı imar kanunu,2644 sayılı tapu kanunu,2942 sayılı kamulaştırma kanunu,6331 sayılı orman kanunu,4243 sayılı mera kanunu,6306 afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi kanunu gibi kanunları ve uygulamalarını iyi derecede bilmekteyim.

Evli ve iki çocuk babasıyım. Mesleğimle ilgili her türlü yazılım ve donanımı iyi derecede kullanmakla beraber günümüz teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip etmekteyim.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

7 yorum yapılmış

 • Sabahattin Kocadağ (17 Ağustos 2023 - 18:58)
  Tebrik ediyorum, Mustafa Deverenli arkadaşımız bu makama bilgi becerisiyle donanımıyla layık olan bir adaydır. Ayrıca dürüstlüğü çalışkanlığı insancılığıda son derece önemli bir artısıdır umarım önü açık olur ve kendisini destekliyoruz.
 • İsa Güler (17 Ağustos 2023 - 19:57)
  Mustafa Deverenli Belediyecilik de gerekli olan tecrübeye sahip bunun yanında dürüstlük ve çalışkanlık eklenince Bolu muz için güzel bir fırsat oolacaktır, hayırlı olsun
 • [email protected] (17 Ağustos 2023 - 22:57)
  Hayırlı olsun kardeşim. Şimdi den başarılar diliyorum
 • ilhami Altay (18 Ağustos 2023 - 00:59)
  Tebrik eder başarılar dilerim yolun açık olsun Mustafa bey.
 • mustafa aşlar (18 Ağustos 2023 - 14:17)
  boluya yakışacak ve yıllardır sakaryada başkan yardımcılığı yapmış tecrübeli herşeyden önce adam gibi adam çalışkan dürüst ve boluya çok şeyler vereceginden eminim BAŞARILAR DİLERİM
 • Mesai arkadaşı (13 Eylül 2023 - 03:15)
  Bolulu olsam kaçırmam direkt aday gösterir oy atarım. Hem tecrübe hem bilgi hemde insani vasıf var Hayırlı olsun inşallah
 • Metin yılmaz (24 Kasım 2023 - 00:35)
  Mustafa kardeşimiz dürist, çalışkan, alçak gönüllü, iletişimi güçlü bir adaydır. Partiler için kaçırılmayacak fırsattır.
17AĞU2023