Onlar geleceğin teminatları

Onlar geleceğin teminatları

Bolu BİLSEM ve Bolu Göynük Ortaokulu öğrencileri, TÜBİTAK 17. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ankara Bölge Finallerinde elde ettikleri 2 Bölge birinciliği ve 3 Bölge ikinciliği olmak üzere 5 ayrı proje ile Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Finallerinde yarışmaya hak kazandılar.

Göynük Ortaokulu ve BİLSEM öğrencileri elde ettikleri başarının ardından İl Müdürü Cemil Sarıcı’yı ziyaret etti. Öğrencileri elde ettikleri derecek dolayı tebrik eden  İl Müdürü Sarıcı, Türkiye Finalleri için başarılar diledi. 

TÜRKİYE FİNALLERİNDE YARIŞACAKLAR 

Bolu BİLSEM Öğrencileri, Gülal Zeynep Öncü ve Ece Yüksel Değerler Eğitimi alanında ‘’Oyun Arkadaşım’’ adlı projesi ile Ankara bölge birinciliği, Ömer Kanmaz Tarih alanında ‘’Şehrimin Antik Dönemi; 1M2T(Modelleme-Tanıma-Tanıtma)’’ adlı projesi ile Ankara bölge ikinciliği, Deniz Erten, Zeynep Rana Haykır, Zehra Nisa Öztürk Değerler Eğitimi alanında ‘’Neşet Ertaş’ın Türkülerindeki Felsefi Metaforlarla Düşünmek’’ adlı projesi ile Ankara bölge ikinciliği, Burak Evren Cavaç Fizik alanında ‘’Model Roketlerde Farklı Burun Konisi ve Kanatçıların Uçuş Üzerindeki Etkisinin Belirlenmesi’’ adlı projesi ile Ankara bölge ikinciliği, Bolu Göynük Ortaokulu öğrencilerimiz Rüzgar Amal ve Emre Türker Teknoloji ve Tasarım alanında ‘’Baca için Küçük, İnsanlık için Büyük Bir Adım’’ adlı proje ile Ankara bölge birinciliği ile Türkiye Finallerinde yarışmaya hak kazandılar.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
27MAY2023