ORKÖY'DEN 228 AİLE MONTALAMA KREDİSİ VERİLDİ

ORKÖY'DEN 228 AİLE MONTALAMA KREDİSİ VERİLDİ

Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) projeleri kapsamında 2022 yılında Bolu ilinde 50 orman köyünde 228 aileye dış cephe mantolama kredisi desteğini verdiklerini belirtti.

ORKÖY kredileri ile ormanların korunması, geliştirilmesi ve işletilmesi için orman köylüsünün sosyo-ekonomik projelerle desteklenmesinin amaçlandığını söyleyen Bölge Müdürü Mahmut Şentürk orman köylüsüne destek olunurken bir yandan da ülke ekonomisine katkı sağlandığını ifade etti.

KREDİ DESTEĞİ 2023 YILINDA DEVAM EDECEK 

İhtiyaç doğrultusunda orman köylülerimiz için yeni projeler geliştirerek daha müreffeh şartlara ulaşmaları için gereken gayreti gösterdiklerini belirten Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, Bolu ilinde 2022 yılında 50 orman köyünde 228 aileye dış cephe mantolama projesi kapsamında 1 milyon 200 bin TL’si hibe olmak üzere 5 milyon 900 bin TL kredi desteği verdiklerini vurguladı. Aynı zamanda verilen ORKÖY destekleri ile orman köylülerinin refah düzeyinin yükseltilmesinin hedeflendiğini söyleyen Bölge Müdürü Mahmut Şentürk 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da kredi desteğinin devam edeceğini ifade etti.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
7OCA2023