ÖZKALEM; ‘BİZE AİLELERİNİN EMANETİDİRLER'

ÖZKALEM; ‘BİZE AİLELERİNİN EMANETİDİRLER'

Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanı Cihan Özkalem,  Bolu’da eğitim görecek olan üniversite öğrencilerine yardımcı olmak adına Bolululara seslendi. Özellikle ev kiralarında yaşanan sorunları dile getiren Cihan Özkalem, öğrencilerin ailelerinin Bolululara emaneti olduğunu vurguladı. 

İlimizde eğitim görecek olan Üniversitede öğrencilerine hep birlikte sahip çıkılması gerektiğini belirten Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem, Ülkü Ocaklarının her zaman öğrencilerin yanında olduğunu dile getirdi. 

‘ONLARIN SORUNU BİZİM SORUNUMUZDUR’

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem yaptığı açıklamada; “Bolu’muz 40 bine yaklaşan yükseköğretim nüfusuyla büyük bir üniversite şehridir. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, her yıl binlerce öğrencimizi mezun ederken binlercesine de kapılarını açmaktadır. Nitekim bu yıl, üniversitemize yeni kayıt yaptıracak öğrenci sayımız 5 binin üzerindedir. Üniversiteli kardeşlerimiz bize ailelerinin emanetidir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bolu İl Başkanlığı olarak bu emanete, en güzel şekilde sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.  Öğrenci kardeşlerimizin her sorunu, bizim sorunumuz, her derdi bizim derdimizdir, her mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Bu sözlerimizin en büyük güvencesi yıllardır üniversiteli kardeşlerimizle oluşturduğumuz güçlü bağlardır. Şu an nice Bolu Ülkü Ocaklı kardeşimiz yurdumuzun dört bir yanında ülkesi ve insanı için azimle çalışmakta ve değer üretmektedir. Bu kardeşlerimiz aynı zamanda Bolu’muzun tanıtım elçileri ve gönüllüleridir. Bu nedenle üniversitemizde öğrenim gören her kardeşimiz bizler için yol arkadaşı ve kıymetli bir değerdir” dedi.

ÇAĞRIDA BULUNDU

Bolu halkına çağrıda bulunan Özkalem; “Bu süreçte tüm Bolu halkımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Öğrenci kardeşlerimize elbirliği ile sahip çıkalım. Hepimiz öğrenci olarak ya da öğrenci ailesi ve yakını olarak üniversitede okumanın ya da öğrenci okutmanın çok maliyetli bir süreç olduğunu biliyoruz. Ayrıca yaşanan ekonomik gelişmeler neticesinde ev kiralarından market alış-verişine, temel gıdadan sosyal ve eğitim harcamalarına kadar hemen hemen her alanda büyük pahalılık içerisinde olduğumuz da bir gerçekliktir. Dolayısıyla öğrenci kardeşlerimizin barınma, yiyecek-içecek, eğitim ve sosyal yaşam konularında daha fazla yardıma ve himayeye ihtiyaç duyacağı açıktır” ifadelerine yer verdi. 

‘OCAĞIMIZDA ÇAYIMIZ, GÖNÜLLERİMİZDE YERİNİZ HAZIR’

Ev kiralarında yaşanan sorunlara vurgu yapan Cihan Özkalem; “Bazen bizzat şahit olduğumuz bazen de duyumlarla bilgi sahibi olduğumuz bir konu var ki bir kesim insanımız bu durumu fırsatçılığa dönüştürerek öğrenci kardeşlerimize özellikle ev kirası ve yurt ücretleri konusunda bırakın yardımcı olmayı, beklenenin bile çok daha üzerinde ücretler talep etmektedir. Bu durum Bolu’muza, insanımızın misafirperverliğine yakışmamaktadır. Bizler bu hususta geçmişte olduğu gibi yine öğrenci kardeşlerimizin yanında; karaborsacı ve fırsatçıların karşısındayız. İnanıyoruz ki Köroğlu’nun yiğit torunları dün nasıl yurdun dört bir yanından okumaya gelen gençlere sahip çıktıysa bugün de misafirperverliğini ve yardımseverliğini göstererek öğrenci kardeşlerimize sahip çıkacaktır. Bu vesileyle üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyor, Ülkü Ocakları Bolu İl Teşkilatının her zaman yanınızda olduğunu bilmenizi istiyorum. Ocağımızda çayımız, gönüllerimizde yeriniz hazır” cümlelerini kullandı. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1 yorum yapılmış

  • Mustafa (27 Eylül 2023 - 14:11)
    Depremzede vatandaşlarımızla ilgili yapılan çalışmalar misafir öğrenciler içinde yapılabilir.
26EYL2023