SİYASET DE BÜROKRASİ DE GEÇİCİDİR ASLOLAN BOLU VE BOLU HALKIDIR

SİYASET DE BÜROKRASİ DE GEÇİCİDİR ASLOLAN BOLU VE BOLU HALKIDIR

Bolu Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantılarının ilk oturumunda Bolu Belediyesinin kurban bağışı yardımı alması tüm Meclis üyelerinin onayıyla oybirliğiyle kabul edildi.

Son dönemlerde Bolu Belediyesi ile Valilik arasında yaşanan kurban bağışı toplama konusunda tartışma Belediye Meclisinde gündeme geldi. Belediyenin kurban bağışı toplamasına Ak Partili, Milliyetçi Hareket Partili, İyi, Partili ve Cumhuriyet Halk Partili tüm meclis üyeleri onay vererek örnek bir birliktelik gösterdiler.

BAŞKAN ÖZCAN DESTEK İSTEDİ 

Valilik tarafından Bolu Belediyesinin kurban bağışı toplamasına zorluk çıkartmasını dile getiren Belediye Başkanı Tanju Özcan; “Bakın Valiler geliyor, gidiyor. Belediye Başkanları da geliyor gidiyor ama belediye başkanları bu şehirde yaşamaya devam ediyor.  Valiler çekip gidiyor, yani biz hancıyız, valiler yolcu. Burada sahip çıkmanız gereken şu, biz valiliğe tabi bir kurum değiliz. Biz halk tarafından seçilmişiz. Yarın öbür gün sizden biri belki çocuklarınızdan birisi seçilecek. Bir gün devrin iktidarı buraya Vali atayacak ve o Vali, o devrin belediye başkanına zulüm etmeye kalksa ne hissedersiniz. O yüzden burada bana sahip çıkın. Şu şehrin belediye başkanı, Tanju Özcan diye ezdirmeyin. Yarın başkası gelecek buraya, yarın Kamuran Avcı olacak, ona yapılırsa da bu yanlış olacak. Bu kapıyı açmasına izin vermeyin. Şehrin seçilmişi kim olursa olsun, valinin onu ezmeye, zulüm etmeye çalışmasına izin vermeyin” dedi. 

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ 

Başkan Özcan, Vali Erkan Kılıç’ın Belediyenin bağış toplaması için her yıl Meclis’te karar alınmasını istediğini belirterek, 2022 yılı içerisinde Kurban Bayramı hususunda yapılacak ayni ve nakdi şartlı bağışların kabul edilmesi için oylama yaptı. Oylamada tüm meclis üyeleri evet oyu kullanarak Bolu Belediyesinin 2022 yılı için kurban bağışı yardımı almasını oy birliğiyle karara bağladı. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1 yorum yapılmış

  • Bolulu vatandaş (3 Temmuz 2022 - 01:07)
    Zaten, iki kurum arasında iletişim noksanlığı vardı. Her ne olursa olsun, yasal kurallara uymak gerekir. Belediyeler, valiliklere bağlı bir kamu kuruluşudur. Nokta.
2TEM2022