ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİNDE YENİ ADIM

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİNDE YENİ ADIM

Bolu Ticaret ve Sanayi Odamısu ev sahipliğinde yapılan, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve sanayicilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Sanayi ve Üniversite iş birliğinin değerini ifade ederken, dünyadaki ilk on büyük ekonomi içerisinde olmayı hedefleyen ülkemizin, bu amaca ulaşabilmesi adına, üretimin, katma değerin ve teknolojik ilerleyişin önemine değindi. 

Bolu Teknokent’deki ofislerin sayısının artışından ve burada yapılan çalışmaların ne kadar mühim olduğunu dile getirdi, değerli katılımcılarla yapılan toplantıda "Doktora Tezleri-Sanayi Havuzunun" oluşturulması konusunun hem üniversite adına hem de sanayicilerimiz adına verimli geçmesini temenni etti.

KAPILARI HER ZAMAN AÇIK

BAİBU Rektörü Prof.Dr. Mustafa Alişan konuşmasında, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş ile üretim ve teknolojik gelişim konularında hem fikirde olduklarını söyledi, üniversitenin her zaman sanayiciler için kapılarını açık tuttuğundan bahsederek, katılımcılarımıza teşekkür etti.

TEZ ÇALIŞMALARINI SANAYİ ALANINDA YAPACAKLAR 

Ar-Ge'den sorumlu Rektör Yardımcısı Kamil Gürel ve İl KOSKEB Müdürü Abdurrahman Usta, Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarının değeri hakkında yaptıkları sunumlarda, toplantının hedeflerinden olan, doktora öğrencilerini sanayi alanında tez çalışmalarına yönlendirmek ve sanayicilerimizi Ar-Ge çalışmalarına çekmek adına bilgilendirme yapıldı. “Doktora Tezleri-Sanayi Havuzu” toplantısının amaçlarından biri olan sanayi ve üniversite iş birliği konusunda Teknokent ön plana çıktı. Yapılan sunumlar sonrası, katılımcılarımız ile soru-cevap kısmına geçildi. Katılımcılarımızın talepleri, sunum gerçekleştiren üniversite öğretim üyeleri tarafınca not edilirken, soruların sahipleriyle iletişime geçileceği belirtildi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
7KAS2022