YILMAZ'DA ADAY ADAYLIĞI AÇIKLADI

YILMAZ'DA ADAY ADAYLIĞI AÇIKLADI

Bolu Belediye eski Başkanı Alaaddin Yılmaz Ak Parti İl teşkilat binasında düzenlediği basın toplantısıyla milletvekili aday adaylığını kamuoyuna duyurdu. Yılmaz Ak Partiye karşı sorumluluğu olduğunu dile getirerek aday adaylığını açıkladı.

Haber: Semanur Kurtman

Bolu Belediyesi eski  Başkanı Alaaddin Yılmaz Ak Parti İl örgüt binasında basın toplantısı düzenledi. Alaaddin Yılmaz’ın başvuru dosyasını İl Başkanı Cemil Akay teslim aldı. Düzenlenen toplantıya İl Başkan yardımcısı Cemil Akay, İlçe, Belde Belediye Başkanları ve partililer katıldı.

“BELEDİYECİLİK ANLAMINDA BU ÇOK ÖNEMLİ BİR GELİŞMEDİR”

Bolu’nun %85’inin depreme dayanaksız olduğunun raporunun alındığını söyleyen Alaaddin Yılmaz; “Ak Parti kuruluşunda kurucu İl Başkanlığı gibi çok şerefli bir görev üstlenmiştim. Kısa zaman sonra da partimizin görev vermesi ve Bolu halkının seçimiyle de Bolu Belediye Başkanlığına başladık. Allah’a binlerce şükür ki 3 dönem bu görevi yürüttüm. Depremlerin geldiği zaman da büyük etkiler yaptığını biliyoruz benim 10 yıllık Belediye Meclis üyeliğimde var ondan sonra da Belediye Başkanlığı yaptım. Bizden önceki süreçte Bolu’nun %85’i depreme dayanıksız raporu alınmıştı. Deprem zamanı Belediye Meclis üyesiyken dayanaksız bölgelerdeki binaları yıkalım diye çok söylemiştim. Ama o dönemde beni ciddiye almadılar. Deprem döneminde Bolu’nun hiçbir altyapısında ve belediyecilik hizmetlerinde sıkıntı olmamıştı ve 5 milde iller Bankası’ndan pay alıyordu.  Yeniçağ ve Gerede almıyordu ve o zaman kendi belediyelerimiz, kendi belediyelerimiz olmayan diye ayrılıyordu. Ak Parti döneminde herkes eşit almıştır. Belediyecilik anlamında bu çok önemli bir gelişmedir” dedi.

“BÜYÜK KATKISI VARDIR”

 Depreme dayanıklı binalar oluştururken birçok memurun katkısının olduğunu ifade eden Yılmaz; “Biz göreve geldiğimizden itibaren 15 yıl sonra şehrin %85’ini depreme dayanıklı hale getirecek bir sistem oluşturduk bu çok geniş geniş yollar açtı ve vatandaşlarla müteahhitleri karşı karşıya bırakarak şehirde müthiş bir değişim dönüşüm oluşturduk.  Şu an yeni bir şehir oluştu. Bu şehrin tamamı son yönetmelikten de sağlıklı bir yapıya kavuştu. Türkiye’de 3 dönem Belediye Başkanlığı  yaptığımda şehrin tamamını neredeyse %85’ini depreme dayanıklı hale dönüştüren başka bir İl Başkanı var mıdır bunların araştırılması lazım biz çok önemli bir değişim dönüşüm gerçekleştirdik bunu yaparken de Belediyede çalışan işçilerin, memurların, mühendislerin ve  Başkan Yardımcılarının büyük katkısı vardır” diye konuştu.

“ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN”

 Ak Partiye karşı görevinin olduğunu belirten Yılmaz; “Böyle bir süreçte bir sorumluluk üstlenmemiz gerekiyordu arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerde şahsıma karşı bir ilgi olduğu ifade edilmişti. Partimiz bizim sayemizde bir oy fazla alacaksa bu sorumluluktan kaçamayız dedim. Partimiz kurucu İl Başkanlığı gibi bir şerefi, üst dönem Bolu Belediye Başkanlığını bana bahşetmiş olduğu için bende aday adayı olmak zorundaydım. Aday oluruz olmayız hiç önemli değil ama partimize karşı benim görevim bismillah deyip yola çıkmaktır. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
17MAR2023