Yılsonu geldi yatırımlar ne oldu?

Yılsonu geldi yatırımlar ne oldu?

Mili Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in 18 Nisan günü ilimize yaptığı ziyarette verdiği 680 milyon liralık yatırım sözünün üzerinden 8 ay geçmesine rağmen, siyasetçilerimizin ve yöneticilerimizin işin üzerine titizlikle durmaması nedeniyle yeterince ilerleme sağlanamadı. 

Bakan Özer’in okulların güçlendirmesi konusunda verdiği söz yerine getirilemezken, diğer yatırım sözleri içinse beklenen ilerleme gerçekleşemedi. Yılın son ayı içerisinde olduğumuz bu günlerde öğrenciler hala göçebe olarak başka okullarda eğitim görüyorlar. 

Güçlendirilmeler bitirilemedi 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Nisan ayının da gerçekleştirdiği Bolu ziyaretinde, dönemin Valisi Ahmet   mit, Milletvekillerimizle bir araya geldiği değerlendirme toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasında Bolu’ya bir çok müjde vermişti. Bakan Özer o günkü açıklamasında; “Şuanda Bolu’da Milli Eğitim Bakanlığı olarak yaklaşık 290 milyon liralık yatırımımız var. Bunlar; yık-yap, güçlendirme kapsamında olan okullar ve yeni yatırımlardır. Bugün yaptığımız değerlendirme toplantısı sonrası da bu 290 milyon liralık yatırıma ilave olarak 390 milyon liralık bir yatırımı daha Bolu’ya kazandırmış olduk. Dolayısıyla Bolu’da ki yatırımları 680 milyon liraya çıkarttık. Bu kapsamda Bolu’da şuanda güçlendirme yapılacak 40 okulumuzun tamamı 2022 yılı içerisinde bitirilecek şekilde planlamamızı yaptık” ifadelerine yer vermişti. Bakan Özer’in, güçlendirme kapsamında ki okulların tamamının yıl sonuna kadar tamamlanacağını söylemesine rağmen bugün gelinen noktada yılının son günleri yaşanırken bir çok okulun güçlendirilmesi tamamlanamadı. 

Bakan Özer’in söz verdiği yatırımlar ne oldu?

Bakan Özer 18 Nisan’da yatırımlarla ilgili yaptığı açıklamada ise; Gazipaşa ilkokulunun arsa probleminin çözülen yere 32 derslik okul yapma kararı aldık. Mengen Aşçılık Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin pansiyon sorunu için 100 kız öğrenci kapasiteli bir pansiyon yapmaya karar verdik. Altındağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi için 150 kız öğrenci kapasiteli pansiyon yapacağız. Ayrıca Bolu’da 3 tane Elektronik Sınav Merkezi var, buna ek olarak 2 tane daha Elektronik Sınav Merkezi yapacağız ve sayı 3’ten 5’e çıkacak. Bunun dışında Bolu’da mevcut 21 anaokulumuza ilave olarak 7 tane daha anaokulu yapma kararı aldık. Bolu merkezde 2 tane 8 derslik anaokulu, Gerede ilçemize 1 tane 8 derslik anaokulu, Göynük, Seben ilçeleri ve Taşkesti beldesine 1’er tane 6 derslik anaokulu yapacağız. Ayrıca Bolu merkezde 16 derslik özel çocukların eğitim alacağı özel eğitim anaokulu kazandırmış olacağız. Gerede ilçemizde spor kompleksiyle ilgili talep vardı, onu da karşılayacağız. Bolu’da 1 tane Bilim Sanat Merkezimiz vardı,  değerlendirme toplantımı da 1 tane daha Bilim Sanat Merkezi yapma kararı aldık” cümlelerini kullanmıştı. 

Gazipaşa’nın protokolünü dahi yapamadılar 

İlimize yapılacak yeni yatırımlar hakkında aldıkları karar sonrası Bakan Özer; “Bu yatırımlarla ilgili bu hafta içerisinde tüm onayları, izinleri ve bütçeleri göndereceğiz ve Bolu yıl sonuna kadar 680 milyon liralık bir yatırım almış olacak. Güçlendirme çalışmaları da yıl sonuna kadar hepsi tamamlanacak. Bundan sonra Bolu’da eğitimle ilgili çok farklı hikayeleri dinlemeye, başarı hikayelerini dinleme imkanımız olacak” sözlerini kullanmıştı. Bakan Özer’in bu konuşmasının üzerinden 8 ay geçmesine rağmen, verilen sözler konusunda ilimizde yeterince ilerleme kaydedilemedi. Gazipaşa İlkokulu ile alakalı Bolu Belediyesi ile devam eden arsa sorunu bir türlü çözülemezken, ödeneği hazır olan ve Bakan Özer’in söz verdiği Gazipaşa okulunun temeli bir türlü atılamadı. 

Siyasetçilerin umurunda mı?

İlimizdeki siyasetçiler ve yöneticiler söz verilen yatırımları takip edip…

DAHA FAZLASI İÇİN GAZETENİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ…. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1 yorum yapılmış

  • Nurettin. (10 Aralık 2022 - 19:26)
    Yaptık bitti dedikleri bir şeylerinin olmadığı bir hükümetin,cek,cak caz dan öte bir şey yapması mümkün mü veya gören olmuş mu.?
10ARA2022