"YİTİRDİĞİMİZ HER BİR CAN İÇİN BİR HATİM OKUYORUZ"

"YİTİRDİĞİMİZ HER BİR CAN İÇİN BİR HATİM OKUYORUZ"

   Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD) 6 Şubat günü meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için hatim kampanyası başlattı. 

“Yitirdiğimiz her bir can için bir hatim okuyoruz” sloganıyla başlatılan kampanya ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için yapılacak hatimlere katılmak isteyenler hatim.ehad.org.tr web sitesi üzerinden cüz ya da hatim alabilecek. 

“BU MİLLETİN HAMURU KUR’AN VE İSLAM MAYASIYLA YOĞRULMUŞTUR”

EHAD tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Afetin ilk anından bugüne kadar yaraları sarmak için bölgeye koşan başta hafız ve hafize gönüllülerimiz olmak üzere, STK’ların bütün gönüllülerine, yurt içinden ve yurt dışından arama kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılan herkese teşekkür ederiz. Yaşadığımız afetten sonra elinde tespihiyle ruhunu teslim eden amcamızla, enkazdan çıkarken başörtüsü isteyen teyzemizle, enkaz altından sağ çıkarılan her bir can için Allahu Ekber nidalarıyla sevincini dile getirenlerle bir kez daha şahit olduk ki; bu milletin hamuru Kur’an ve İslam mayasıyla yoğrulmuştur. Tekbir olarak isimlendirilen “Allahu Ekber” ifadesi sadece Allah’ın birliğini ve yüceliğini ilan eden bir sesleniş değil, hem inanan gönüllerin en büyük dayanağı, hem de İslam’ın en büyük alametidir. Tekbiri işiten mümin gönüller huzura ererken, şeytana aldanarak imanın tadına erememiş olanlarsa bu durumdan rahatsız olmuşlardır. Şahadetleri dinin temeli olan, o tekbirler ki; Uhud’dan Çanakkale’ye, İstanbul’un fethinden 15 Temmuz’a kadar tarihin seyrini değiştiren manevi sebeplerin başında gelmiştir. Bu tarihi şuur ve idrakten nasipsiz olan zavallıların tekbirlerden rahatsız olması ne kadar acı bir durumdur.  Unutulmamalıdır ki; bu coğrafyanın vazgeçilmez birleştirici gücü sadrımızdaki iman, minarelerimizde yankılanan ezan ve göklerde süzülen bayrağımızdır. Şunu iyi bilmeliyiz ki bin yıldır İslam’ın bayraktarlığını yapan aziz milletimiz devletiyle omuz omuza vererek içinde bulunduğu bu zor günleri sahip olduğu birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla hep birlikte aşacaktır” dedi.

SİZLER DE HATİM YA DA CÜZ ALABİLİRSİNİZ 

 Hatim kampanyasının detayları ile ilgili bilgi veren EHAD, “Afetten etkilenen bütün vatandaşlarımıza yönelik yardım faaliyetlerimizin yanı sıra, EHAD’nin kuruluş amacı doğrultusunda afet bölgesinde yıkılan veya hasar gören hafızlık müesseselerinin tespiti, vefat eden veya yaralanan hafız ve hafız adaylarının tespiti ve aileleri ile irtibata geçilmesine yönelik çalışmalarımız devam etmekle birlikte, afetten etkilenen hafızlara maddi ve manevi destek çalışmalarımızı da sürdürmekteyiz. Tüm bu çalışmalarımızın yanı sıra EHAD ailesi olarak yaşanan afetlerde “Yitirdiğimiz her bir can için bir hatim okuyoruz” sloganıyla hatim kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Hatim veya cüz almak isteyen vatandaşlarımız hatim.ehad.org.tr web sayfamızı ziyaret edebilirler. Bu vesileyle geçmişten günümüze yaşanan deprem, sel, yangın vb. bütün afetlerde vefat edenlere Rabbimizden rahmet, geride kalanlara sabr-ı cemil niyaz ederiz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

1 yorum yapılmış

  • Bolulu (20 Şubat 2023 - 21:47)
    EHAD den Allah razı olsun...
20ŞUB2023