YOLUNUZ AÇIK OLSUN

YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2022 yılı yaz kararnamesiyle Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Özalp ve İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal’in atamaları başka illere yapıldı. 

Bolu’da görev yaptıkları süre içerisinde toplumun sevgisini ve saygısını kazanan Ahmet Bektaş Çorum Başsavcısı, Serkan Özalp İzmir Bölge Adliye Mahkemesi üyesi, Turgut Delal ise Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı olarak atandı.

KISA ZAMANDA GÜZEL İŞLER YAPTI 

2020 HSK kararnamesiyle Mardin Cumhuriyet Başsavcısı iken Bolu Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Ahmet Bektaş, ilimizde 2 yıl süreyle görev yaptı. Kurumsal anlamda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Başsavcı Bektaş, vatandaşlarla kurduğu diyaloglarda kamuoyunun takdirini kazanmayı başardı. Başsavcı Ahmet Bektaş ayrıca ilimizdeki basın mensuplarına karşı tutumu ve gösterdiği mütevazilikle gönülleri kazanmasını bildi. 

ADALETİYLE KAMUOYUNUN GÜVENİNİ KAZANDI

15 Temmuz süreci gibi zorlu bir süreçte Bolu Ağır Ceza Mahkemesine atanan Serkan Özalp, gösterdiği adaletle kısa zamanda kamuoyunun takdirini kazandı. İlimizde 5 yıl görev yapan ve Adalet Komisyonu Başkanlığını yürüten Özalp,  hem mağdurlara yönelik babacan tavırları hem de adaletin tecellisi için suçlulara hakkettiği cezaları vermesiyle tam bir hukuk adamı olduğunu gösterdi. Komisyon Başkanlığı görevinde de adil uygulamalara imza atan Serkan Özalp, İlimizde adalet hizmetine sağladığı katkıyla kamuoyunun güvenini kazanmayı başardı. 

BOLU’NUN TARİHİNE-KÜLTÜRÜNE-DOĞASINA SAHİP ÇIKTI 

5 yıl önce Bolu İdare Mahkemesinin kurucu başkanı olarak ilimize atanan Turgut Delal, bu süreç içerisinde hem verdiği kararlarla hem de yaptığı çalışmalarla kamuoyunun sevgisini ve saygısını kazanmayı başardı. Çalışkanlığı, hoşgörüsü ve mütevazılığıyla Bolu halkının gönlünü kazanan Turgut Delal verdiği kararlarla da Bolu’nun tarihine ve doğasına sahip çıktı. İlimizin tarihi hanlarından Katırcılar Hanının yıkılmasını yargı kararıyla engelleyen Delal, sadece ilimizin değil ülkemizin tabiat güzelliklerinin başında gelen Gölcük’ü de yapılaşmadan kurtaran karara imza atmasıyla Boluluların sevgisini kazandı. Delal ayrıca Kızıl geyiklerin ihale ile avlanmasına karşı verdiği yürütmeyi durdurma ve iptal kararıyla sadece Bolu’da değil tüm ülkede hayvan severlerin takdirini kazandı. 

BAŞARILAR DİLERİZ

Bolu Havadis gazetesi olarak, Başsavcı Ahmet Bektaş, Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Özalp ve İdare Mahkemesi Başkanımız Turgut Delal’e görev süreleri içerisinde Bolu’ya verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eder, yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
21HAZ2022