YÜCEER; ‘EKSİKLER OLABİLİR AMA BÜYÜK BİR SORUNUMUZ YOK'

YÜCEER; ‘EKSİKLER OLABİLİR AMA BÜYÜK BİR SORUNUMUZ YOK'

İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, 2023 yılında İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi olarak yaptıkları çalışmaları değerlendirdi. 2023 yılının verimli geçtiğini dile getiren Yüceer, yatırım gerekliliği konusunda çok büyük sorunlarının olmadığını ama eksikliklerin olduğunu dile getirdi. 

İmkanların sınırlı ama ihtiyaçların sınırsız olduğunu belirten İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, buna rağmen köylerin gerekli ihtiyaçlarını çok büyük sorunlar yaşamadan çözdüklerini ve İl Özel İdaresi olarak diğer İllere örnek bir çalışma yaptıklarını söyledi. 

‘BU GENİŞ COĞRAFYAYA HİZMET GÖTÜRMEK KOLAY DEĞİL’

İl Genel Meclisinin 2023 yılında yoğun bir tempoda çalıştığını dile getiren Yaşar Yüceer; “Ben başta Valimiz Erkan Kılıç olmak üzere, İl Genel Sekreterimiz Sırrı Köstereli ve İl Özel İdaresi personeline, 23 İl Genel Meclisi üyesi arkadaşımızın tamamına ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Uyumlu çalışmayla verimli bir yılı geride bırakıyoruz diyebilirim. Bolumuz 9 İlçe, 3 belde, 487 köy ve 4 bin 500 km yol ağından oluşuyor. Bunun yanında köy nüfusumuz 80 bin civarında. İller Bankasının İl Özel İdarelere gönderdiği bütçenin en önemli kriteri nüfus sayısıdır. Biz çok geniş bir alana sahip olmamamıza rağmen, köy nüfusumuz az ve haliyle gelen bütçede yetersiz oluyor.  Buna rağmen israf etmeden, bütçeyi idareli kullanarak köylerimizin temel sorunlarını çözdük diyebilirim” ifadelerine yer verdi. 

YAŞAMI ETKİLEYECEK HİÇ BİR SORUNUMUZ YOK

Köylerde büyük sorunlar olmadığını ama eksikliklerin bulunduğunu belirten Yüceer;  “Bakın bu geniş coğrafyaya hizmet götürmek kolay iş değil. Tüm olumsuzluklara rağmen, özverili çalışmayla bir çok sorunu çözdük.  Grup yollarımız ve köylerin ana yollarının atamamı asfaltlandı.  4 bin 500 km lik yol ağımızda sadece bin, bin 500 km lik asfaltlanmaya bir kısım var. Bunlarda ikinci derece öneme sahip köylerin birbirlerine olan bağlantıları veya köy içi yollardır. Kanalizasyon konusunda neredeyse kanalizasyonu olmayan köyümüz yoktur. İçme suyuna gelince, şuanda içme suyu şebekesi olmayan köyümüz yok ama bazı eksiklerimiz var. Yani eskiyen, tamirat gerektiren hatlarımız çıkabiliyor bunları da ivedi bir şekilde yapıyoruz. Yalnız yaz aylarında su kaynağının azaldığı ve tüketimin arttığı dönemlerde zaman zaman bazı köylerde su sıkıntısı yaşayabiliyoruz. Bunun tek çözümü ise havza bazlı gölet yapımı. Bununla ilgili projelerimiz hazır ve 2024 yılında önceliğimiz bu olacak. Yani şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, köylerimizde bazı küçük çapta eksikler olabilir ama hiçbir köyümüzde yaşamı etkileyecek sorunumuz bulunmuyor. Bunu da özverili ve fedakarca çalışmaya borçluyuz. Bu anlamda ben tüm İl Özel İdaresi personelimize ve İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.     

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
5ARA2023