YÜREĞİNİZE SAĞLIK ÇOCUKLAR

YÜREĞİNİZE SAĞLIK ÇOCUKLAR

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri ve öğretmeni Eylül Demirtaş önderliğinde sosyal sorumluluk ve farkındalık projesi sonrası kendileri küçük ama yürekleri kocaman öğrenciler dedirtti.

Sınıf öğretmeni Eylül Demirtaş ve öğrencileri “Sokak Hayvanları İçin Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık Projeleri ile taktir alırken 4 Ekim 2019 Dünya Hayvanları Koruma gününde sınıfça düzenledikleri etkinlik ile farkındalık yarattılar. Herhangi bir karşılık beklemeksizin sokak ve barınma hayvanları için sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi , sokak hayvanlarına barınak temini, sokak hayvanları için yiyecek sağlanması ve evcil hayvanlarının korunması başlığı ile başlattıkları kampanyada öğrencilerden büyük ilgi gördü.

 

HAYVAN DOSTU BİR YAKLAŞIM BEKLİYORUZ !

Sınıf Öğretmeni Eylül Demirtaş “ Proje kapsamında 4 Ekim 2019 “Dünya Hayvanları Koruma” gününde kampanya başlatmayı uygun gördük. Mehmet Akif Ersoy ilkokulu öğretmen, öğrenciler ve velilerini sokak hayvanlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Projemizi gerçekleştirmemizde hayvan dostu bir yaklaşım sergilemelerini umuyoruz” derken bu proje hakkında detaylı bilgiler verdi.

SEVİMLİ DOSTLARIMIZA ELİNİZİ UZATIN !

Demirtaş açıklamasında “ Hemen hemen her gün sokaklarda görüp çoğumuzun göz ardı ettiği, yıllardır süregelen hayatta kalma serüvenlerinde bizlere daha da yakınlaşmış, sevimlilikleriyle ilk etapta kendilerini bir çocuğumuzun evine geçici olarak, sonrasında ise gündelik yaşamlarımızın bir parçası olacak kadar yer edinebilmiş bu sevgiye muhtaç hayvanlara karşı sorumluluk borcumuz olduğunu unutmamız gerekir. Mevsim dengelerinin değiştiği son yıllarda, onlara soğuk havalarda sığınabilecekleri, hepimizin yanından gelip geçerken kolaylıkla su, yiyecek gibi malzemelerle besleyebileceğimiz , dondurucu soğuklarda dışarıda besin su ve yiyecek arama gibi temel ihtiyaçlarını bir nebze olsun hafifletebileceğimizi küçük evler yaparak, bu barınakları olabildiğince şehirlere yayma konusunda üzerimize düşeni yapabiliriz.

 

Bu barınakların yapımı için gerekli maliyetler, gönüllülük esasına dayalı ve topluluklar tarafından desteklenen özel gruplar sayesinde maddi olarak desteklenebilir, sonrasında hedeflenen barınak adedi kadar destek toplandığı taktirde, hızlıca üretime geçilip sevimli dostlarımıza gereken yardım elini uzatmış olabilir” dedi.

(Bolu Takip Gazetesi)

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
8EKİ2019