Gölcük Trajedisi II

Gölcük Trajedisi II

Seçimlerden hemen önce gündeme düşen ve yılan hikayesine dönen Gölcük de ki 25 adet bungalovla ilgili düşüncelerimi 07.03. 2024 tarihinde kaleme almıştım. O günden bugüne Bolu’da ne değişti derseniz, önemli bir değişiklik oldu. Bolu Belediye Meclisinin büyük çoğunluğu CHP grubunun eline geçti. Türkçe meali belediye meclisi dikensiz bir gül bahçesi oldu. Önceki dönemde olduğu gibi grup içinde benim gibi farklı sesler çıkaracak enstrümanlarda artık yok gibi.

Tabi Gölcük’te alınan yanlış bir karara karşı çıkarak, doğru bir şekilde karşı koyan ve mücadele veren CHP’li sosyal demokrat, doğa sever yerel siyasetçiler o gün bilemezlerdi ki bu  karşı çıktıkları iş bir gün ellerinde patlayacak. Tıpkı, belediyeyi hiç kaybetmeyecek gibi kendilerini gören ve Gölcük’e 25 adet bungalov çakanlar gibi.

Arşiv affetmiyor işte, sosyal medya adeta bir şahit gibi görev yapıyor. Dün ellerinde pankartla yürüyenler ve kare kare fotoğraf paylaşarak Gölcük’ü ranta kurban ettirmeyiz diyenler bugün yapılacak oylamada büyük bir ihtimalle Türk siyasetinin büyük ustası Merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’ sığınacaklardır.

Dün dündür, bugün bugündür. Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir,

Demokrasilerde çareler tükenmez, Meseleleri mesele etmezseniz ortada mesele kalmaz, Yollar yürümekle aşınmaz, Dünkü güneşle bugünkü çamaşır kurutulmaz!

Çok eminim ki usta siyasetçi başkanımız Tanju Özcan, meclis üyelerine şöyle diyecektir; Gölcük’e yapılan ihanet değildir, Gölcük’ e kalite getiriyoruz. Gölcük’ün turizm değerini yükseltiyoruz.  Oraya harcanan para, Bolu halkının parası çöpe mi gitsin! Zaten olan olmuş vs. Ama bir gerçek var ki bazı siyasetçi arkadaşlarımız fena ters köşe oldu ya da olacak. Hoş onları kurtarmak adına benim tespit ettiğim 3-4 isim oturuma katılamayabilir veya çekimser oy verebilir. Ya da ret verebilirler. Nasıl olsa sonuç değişmeyecektir. Belli olmaz, Başkan bu son anda belki de bu işten vazgeçebilir ve bunu ulusalda kullanabilir.

Evet doğrudur oraya bir para harcanmıştır. Belediye bütçeleri bunun çok daha üzerinde israflara imza atmış kaynakların boşa akıtıldığı örneklerle doludur.  Gölcük kapasitesinin çok üstünde bir turizm haraketliliğine sahiptir. Aşırı yoğunluk doğal çevre üzerinde fauna ve floranın tahribatına, peyzajın bozulmasına ve toprak kirliliğine yol açmaktadır. Gölcük’e kıymayın. O bungalovları yıkın. Türkiye’ye son dönemlerde kontrolsüz bir şekilde bungalov ve tiny house yapılaşmasıyla karşı karşıya. 25 adet kıytırık Bungalov Bolu turizmine hiçbir katkı sağlamaz. Sadece emsal olur.  Sonu gelmez bir çevre tahribatına yol açar. Yıkın ve orada kesilen ağaçların yerine ağaç dikin.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Cumhur BANDAKÇIOĞLU yazıları

18NİS2024