İYİLİK MELEĞİ NOEL BABA.!

Rahmetli Necmettin Erbakan diyor ki!

‘Siz yoksullara yardım taşımaktan beli bükülmüş peygamber evladı Zeynel Abidini tanımazsanız, elin oğlu gelir size hayali noel babayı yardımsever, iyilik meleği olarak tanıtır.

***

Peki kimdir peygamber evladı Zeynel Abidin;

Hz. Hüseyin, Kerbelada şehit edildikten sonra elleri zincirlenerek Ehl-i Beyt kadınları, Yezitin sarayına getirildiğinde 14 yaşında ağır hasta olan Hz Hüseyinin oğlu Zeynel Abidin, Yezite ve saraydaki kalabalığa  karşı kendini şöyle tanıtmıştır;

‘Ey insanlar topluluğu! Kim beni tanımışsa tanımıştır, kim de tanımamışsa şimdi ben kendimi ona tanıtıyorum. Ben, Mekke ve Safa’nın oğluyum; ben, (insanların arasından) seçilmiş olan Muhammed’in oğluyum,

Ben, Fatımat’uz-Zehra’nın oğluyum,

Ben, Hadicet’ul-Kubra’nın oğluyum,

Ben, zulümle öldürülenin oğluyum,

Ben, başı boynundan kesilenin oğluyum,

Ben, susuz olarak can verenin oğluyum,

Ben, bedeni Kerbela toprağına serilenin oğluyum,

Ben, sarığı ve cüppesi çalınanın oğluyum...

***

İslam tarihinin en acımasız muamelesine tabi tutulmuş ehl i beyt ailesi uğradıkları zulümlerle rağmen Paygamber Efendimizin (sav) izinden ayrılmamış, adalet ve hak kavramından Kur-an ve sünnete uygun yaşayıştan sapmamışlardır.

İşte bu sebepledir ki İslami bir saltanat ve zenginleşme makamı olarak gören Emeviler ve sonradan gelen Abbasiler zulüm ve saltanatlarına itaat etmeyen Resulun evlatlarını ya zehirleyerek yada kanını  akıtarak öldürmüş ve İslam toplumuna unutturmak için adeta yok farketmiş yada sürekli kötülemeye çalışmışlardır.

Yezitin sarayından Mekkeye dönen İmam Zeynel Abidin ölümüne kadar hayatını ibadet ve yoksullara yardım etmekle geçirmiştir.

Sürekli ibadet etmesinden dolayı “seccad” secdede olan lakabı verilmiş.

Öldüğünde ise cenazesini yıkayanların sırtındaki nasırı sormaları üzerine saklı tuttuğu ve yoksullara her gece sırtında çuvalla yardım taşıdığı ve çuvalların üzerine “helal”dır notu bıraktığı ortaya çıkmıştır.

***

Hz. Hüseyinden sonra imamet sıralamasında 4.sırada bulunan İmam Zeynel Abidin (as) 24 yaşında Emevi halifesi Abdülmelik tarafından zehirletilerek öldürülmüştür.

Allah Resulunun (sav)veda haccında “ size iki emanetim var onlara sıkı sıkı sarsılırsanız kurtulursunuz.  Bunlardan biri Kur-an,  diğeri ise Ehli Beytim” dır ifadesine bile tahammül edemeyip Ehl-i Beyit  sünnete çeviren saltanat sahipleri asırlardır İslamın ruhunu yok etmek için mücadele etmiş ve idamın mukaddes ruhunu insanlığa unutturmuşlardır.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Kayhan ACIKOL yazıları

21ARA2020