YÜRÜYENE MUHALEFET

Erzurumluyu Yanık dere civarına götürüp kursuna diziyorlardı. Halkı sıraya dizmişler, teker teker çağırıp bir kayanın arkasında katlediyorlardı. İçlerinden biri merak edip ne oluyor diye başını uzatınca arkasındaki uyardı:

-Dadaş neyidir sen, sırayı bozup basımıza is açacahsan.

Adalet yürüyüşü yapan  Kılıçdaroğluna yapılan muhalefetin iktidara  onun otoritesine ve çizdiği yazgıya tam teslim olmaktan başka izahı var mı?

FETÖ YA DA EŞŞEĞİN GÖLGESİ

Atinada önemli bir tartışma yapılırken kürsüye Demostenes çıkar, ancak dinleyiciler sürekli kendi aralarında konuşmaktan filozofu kimse dinlemez.

Demostenes; 

- Bir hikâye anlatıp ineceğim, der ve başlar anlatmaya: - Uzun Ermeni katliamının sürdüğü dehşetli günlerdi. Yine bir grup savaş artığı zaman önceydi, bir delikanlı Atinadan Megaraya gitmek için bir eşek kiralar. Eşeğini kiraya veren adamın da Megarada işi olunca beraber yola çıkarlar. Konuşa konuşa giderken öğle sıcağı bastırır ve biraz dinlenmek, öğle yemeği yemek için bir subaşına çökerler. Ancak ortalıkta hiç gölgelik olmadığından eşeğin sahibi yemeğini alır ve eşeğinin gölgesine sığınır. Eşeği kiralayan genç buna içerler, Sen çekil gölgede ben oturacağım der. Beriki itiraz eder: Ben oturacağım, çünkü eşek benim. Delikanlı; Ama ben eşeği kiraladım deyince, eşeğin sahibi; ‘Ben sana eşeği kiraladım gölgesini değil karşılığını verir ve aralarında kavga çıkar". Hikâyenin tam burasında Demostenes kürsüden iner ve dışarı yürümeye başlar. Dinleyiciler;- Sonunda ne oldu, sonunu anlat!!  diye bağrışmaya başlayınca Demostenes kürsüye geri döner:

- Sizin için çok önemli bir konuda bir şeyler anlatmaya çalıştım, dinlemediniz. Şimdi ise eşeğin gölgesini merak ediyorsunuz. Ne fikrimi söyleyeceğim ne de eşeğin gölgesine ne olduğunu..." der.

Kürsüden iner, yürür ve gider.

FETÖ nün AKPyi iktidara götüren ve AKP lilere servet vadeden özel ilişkisini çözemeyenler alınıp salıverilen Damat tartışmasını daha çok yapar ve ne olacak bu işin sonu diye de merak edip dururlar.

MHP NİN KONGRESİ VE ADALET!

Yahu saçmalama. Manyak mısın sen? Hiç ‘kedinin yaş günü diye bir şey olur mu? Beş keredir davet ediyorsun, her seferinde de reddediyorum. Hem o gün ağabeyimin köpeğinin düğünü var!

Delege iradesine karşı adalet adına hukuk engeli çıkaranları görünce...

BAYRAMA GİRERKEN

Muhtemelen gazetemizi bayramda okuyacaksınız.

Ramazanın son günlerinde ülkemizde iki önemli gelişme oldu.

Gelecek adına sevindirici gelişmelerden birincisi ‘Adalet için yürüyüş

İkincisi ise Mahkeme zoruyla MHP kongresinin (Ülkücünün) iradesine dur deme.) iptal edilmesi.

Birincisi toplumsal muhalefet bilincini sağlayacak ve iktidara ‘başına buyruk olmadığını gösterecektir.

İkincisi yok olan ve yok edilmeye çalışılan ‘ülkücü iradenin yeniden dirilmesine, şahlanmasına yol açacaktır.

Şerden hayır çıkarma abimin şanındandır.

Bayramınız Mübarek olsun.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Kayhan ACIKOL yazıları

27AĞU2017